יעוץ חינם והצעות להשוואה ממומחים
לאן הגעתי

המדריך להסרת משקפיים בלייזר מספק מידע מקצועי אודות הניתוח להסרת משקפיים, ועוזר בתהליך קבלת החלטה לגבי סוג הטיפול הרצוי, ובבחירת מכון הלייזר המתאים לכל אחד בצורה אישית.

איך מתבצעת בדיקת ההתאמה להסרת משקפיים בלייזר?

בדיקת ההתאמה להסרת משקפיים בלייזר, הינה אחד הפרמטרים הקריטיים והחשובים ביותר, בתהליך שתעברו בדרך להסרת המשקפיים!

אבחון נכון ומדוייק של הרופא המטפל, ובחירת השיטה והמכשור בהתאם, הינם קריטיים, להצלחת הטיפול. זו הסיבה לכך שמדובר בבדיקה מקיפה מאוד, שלוקחת זמן, ובודקת פרמטרים שונים כפי שנפרט בהמשך, על מנת לקבוע מחד, האם המועמד מתאים לניתוח, ומאידך מה השיטה הטובה ביותר, לביצוע הניתוח.

מה כוללת הבדיקה?

בבדיקת ההתאמה, הרופא המנתח, יעריך על פי מצב העיניים שלכם את ההיתכנות לנתח את העיניים באמצעות לייזר, ולתקן את ליקוי הראייה, כך שבעתיד לא תצטרכו לחבוש יותר משקפיים. הבדיקה מקיפה מאוד, ונעשית באמצעות מכשור מאוד  מתקדם.

מהלך הבדיקה כולל סדרה די ארוכה ומפורטת של בדיקות ראייה כמו לדוגמה מדידת עובי הקרנית, והערכת תפקוד הקרנית, במצבי תאורה (אור) שונים. בנוסף מקבל הרופא תמונת מצב של משטח העין באמצעות הדמיית מחשב.

שימו לב! שהדרך לביצוע הבדיקה משתנה בין מרפאה למרפאה, כתלות בציוד שלה. ככל שהמרפאה חדשנית ומתקדמת יותר, כך ציוד הלייזר והדיוק בבדיקה גדול יותר. בנוסף, מרפאות שונות מתמחות בשיטות שונות לניתוחי העיניים בלייזר, וכן קיימת שונות בין הרופאים המנתחים.

לכן, המלצתנו, לקבל לפחות 3 חוו"ד מקצועיות מרופאים בעלי נסיון ו-וותק בביצוע ניתוחי לייזר בעיניים.

בדיקה לבעלי עדשות מגע

שימוש בעדשות מגע, עלול להשפיע על תוצאות בדיקת ההתאמה, מכיוון שהן משנות את מבנה הקרנית לאורך זמן, ולא ניתן לקבל תמונת מצב נכונה של מבנה הקרנית. על כן, תתבקשו ע"י המרפאה  להפסיק את השימוש בעדשות המגע כשבוע עד שבועיים לפני הבדיקה, ובמקרים מסויימים אף להרכיב משקפיים במשך תקופה זו לפי מרשם.

הערכה לא נכונה של מבנה הקרנית הטבעי, עלולה להוביל לכישלון הניתוח, ולפגוע בראייה, במקום לתקן אותה. רק הרופא המטפל, יקבע עבורכם את מספר הימים המקדים לבדיקה בה יאסר עליכם להרכיב עדשות מגע.

מה בודקים?

בדיקת ההתאמה לניתוח הלייזר כוללת סדרה די ארוכה של בדיקות. באופן כללי, ניתן לחלק את סדרת הבדיקות ל-5:

1. מדידת עובי הקרנית

2. מידת הטעות האופטית

3. תוצאות בדיקת wavefront
מערכת טכנולוגית מתקדמת אשר מאפשרת אבחון והתאמה אישיים עבור ניתוח הסרת משקפיים. באמצעות טכנולוגיה זו ניתן למדוד בדיוק מירבי את הפגמים הייחודיים לעין. בדיקה זו נעשית ביחד עם בדיקת קוצר ראייה, רוחק ראייה, ואסטיגמטיזם. במהלך הניתוח נעשה שימוש בממצאי הבדיקה ע"י כיוון הלייזר על סמך הממצאים במטרה לשנות את מבנה הקרנית וע"י כך לתקן את ליקוי הראייה בדיוק רב יותר.

4. מחלות עיניים

5. מדידת גודל האישון

6. מיפוי הנתונים

הבדיקות העיקריות שתעברו:

להלן פירוט של מקצת הבדיקות אותן תעברו במהלך בדיקת ההתאמה. כפי שאתם יכולים כבר להבין, מדובר בבדיקה מקיפה מאוד, המצריכה דיוק מירבי, ואיסוף של כמה שיותר נתונים, כדי לתת לרופא המטפל תמונה "מדוייקת" עד כמה שניתן, על מנת לגבש המלצה לגבי התאמת המועמד לגשת לניתוח, המלצה על הטיפול המתאים ביותר, והחשוב מכל, כיוונון הגדרות ועוצמות המכשור הרפואי, באופן אינדיבדואלי לכל מועמד, בהתאם לממצאי הבדיקה.

בדיקת ווייב-פרונט:
כפי שכבר פרטנו לעיל, בדיקה ממוחשבת למיפוי מדוייק של פגמי העין, והתאמת מהלך הניתוח בהתאם לממצאי בדיקה זו.

חדות הראייה:
זו אחת הבדיקות המוכרות לנו, בה נבדקת היכולת שלנו לזהות, ללא כלי עזר, אובייקטים שחורים הולכים וקטנים על גבי משטח בהיר (לבן).

בדיקת מבני עין קדמיים:
בבדיקה זו מאובחנים חלקי העין הנמצאים בקידמת העין, כגון לובן העין, העפעפיים, הקשתית, הלחמית ועדשת העין. בדיקה זו עוזרת בגילוי מחלות פעילות בעין כמו קטרקט, עין יבשה ועוד רבות.

הרחבת אישונים:
בדיקה זו מודדת את רוחב האישון בתנאי חשכה, כאשר האישון מוגדל.

פנטקם:
מידע מפורט על הקרנית, הכולל את עוביה, וצורת פני השטח שלה.

מדידת אורך המוקד :
נקרא בשפה המקצועית Focimetry.

איתור גלאוקומה :
בדיקה זו מטרתה לקבוע את הלחץ התוך פנימי על משטח העין.

שבירת אור – אוטו-ריפלקשיין:
האור משתנה כאשר הוא נכנס לעין, ובדיקה זו מטרתה למדוד את הבעיות בשבירת האור ובהתאם לכך להתאים את הטיפול.

ניתוח טופוגרפי ממוחשב:
בדיקה זו מאפשרת אבחון מדוייק של של מבנה הקרנית, ומאפשרת לרופא המטפל את ניבוי ההצלחה, או יותר נכון ההשפעה, של ניתוח העיניים באמצעות הלייזר.

לסיכום

מטרתו של מדריך זה הייתה להדגיש בפניכם את החשיבות הרבה של בדיקת ההתאמה, על מנת שתוכלו להבין, שאין מדובר בבדיקה עיניים קצרה ושגרתית, אלא בדיקה מקיפה, עד מאוד, שרמת הדיוק והאבחון של הרופא הינם קריטיים להצלחת הטיפול.

מכיוון שבדיקה זו מורכבת ממשתנים רבים, שרק את חלקם פרטנו, חשוב להבין שתוצאותיה של הבדיקה לעולם לא יהיו תשובה אחת מוחלטת וברורה. 2 רופאים שונים שיבדקו את אותה העין יוכלו להמליץ על 2 שיטות שונות, בהתאם להשקפת עולמם.

אין בדבר זה כדי לרמוז שאחד מהם, טועה, אלא להסביר שבמקרה זה אין אמת אחת ומוחלטת, ולכן, אנו ממליצים לכם בחום, ללכת ולהיבדק לפחות ב-3 מרפאות, ע"י רופאים בכירים ועתירי נסיון, ולהחליט בהתאם להמלצתם מה הטיפול בטוב ביותר עבורכם.

השאירו פרטים וקבלו בהקדם עד 4 הצעות ייחודיות רק ממרפאות הלייזר המובילות

אמריקן לייזר - הסרת משקפיים care vision - הסרת משקפיים בלייזר הדסה אופטימל I-clinic

שם פרטי + משפחה (שדה חובה)

האימייל שלך (שדה חובה)

טלפון (שדה חובה)

גיל (שדה חובה)

מרכיב/ה עדשות מגע?

ברצוני לקבל הצעות מהחברות הבאות:
אמריקן לייזרקיירהדסה אופטימלאיי-קלינק - ד''ר ונדר

מאשרת קבלת עדכונים והטבות לאימייל

השוואת מחירים והצעות

השאירו פרטים, וקבלו בהקדם הצעות רק מהמרפאות המובילות

שם פרטי + משפחה

האימייל שלך

טלפון

גיל

מרכיב/ה עדשות מגע?

* אנו שומרים על פרטיותך. הפרטים יישלחו ישירות ואך ורק למרפאות, בהתאם לתקנון.

אמריקן לייזר

care